SUROWCE

Zajmujemy się projektowo wyszukiwaniem, importem i dostarczaniem surowców produkcyjnych dopasowanych na miarę konkretnych potrzeb i aplikacji. Posiadamy kontakty z lokalnymi agentami, pochodzącymi z trudnych biznesowo regionów. Jeśli macie Państwo problem z zaopatrzeniem w surowce wykorzystywane przy Waszej produkcji, lub jesteście zainteresowani dywersyfikacją portfela dostawców – zapraszamy do kontaktu.

SUROWCE

Zajmujemy się projektowo wyszukiwaniem, importem i dostarczaniem surowców produkcyjnych dopasowanych na miarę konkretnych potrzeb i aplikacji. Posiadamy kontakty z lokalnymi agentami, pochodzącymi z trudnych biznesowo regionów. Jeśli macie Państwo problem z zaopatrzeniem w surowce wykorzystywane przy Waszej produkcji, lub jesteście zainteresowani dywersyfikacją portfela dostawców – zapraszamy do kontaktu.

SUROWCE PRODUKCYJNE

SUROWCE PRODUKCYJNE

IZOPROPANOL TECHNICZNY ORAZ FARMACEUTYCZNY

Dostarczamy najwyższej jakości Izopropanol techniczny oraz farmaceutyczny pochodzący z Azji oraz krajów CIS. 

 

ETANOL TECHNICZNY

Posiadamy w ofercie wysokiej jakości alkohol etylowy zatruty zgodnie z Europejską formułą (1 litr IPA + 1 litr MEK + 1 gram Denatonium benzoate na 100 litrów alkoholu).

O kodzie CN 22072000 (SAAD).

OLEJKI TŁOCZONE

W ofercie posiadamy szeroką ofertę olejków tłoczonych na zimno – wykorzystywane w branży kosmetycznej.

Olejek morelowy, Olejek brzoskwiniowy, Olejek winogronowy, Olejek sezamowy, Olejek migdałowy, Nigella Damaszek, Olejek z dziurawca zwyczajnego, Olejek tymiankowy, Olejek kminowy,
Olejek dzikiej róży, Olejek dyniowy, Olejek oregano, Olejek pieprzowy, Olejek czosnkowy, Olejek pieprzowy, Olejek z fenchusa, Nalewka z jałowca koperkowego,
Olejek z jałowca ( wyciąg z szyszki sosny), Olej z nasion melona, Olej łopianowy, Olej szałwiowy, Olej z pestek arbuza, Olej rycynowy, Olej z rokitnika zwyczajnego, Olejek z akacji.

POLIETYLENY

W ofercie posiadamy polietyleny neutralne, oraz barwione. Wykorzystywane do produkcji zbiorników, rur, oraz wszelkich innych form.
Oferujemy zarówno grade dedykowane do metody wtryskowej, jak i np. do rotomouldingu.
Producenci z którymi pracujemy posiadają rejestrację REACH.

REGENERAT GUMOWY

Oferujemy regeneraty gumowe w formie granulatu oraz pasów – w zależności od zastosowań. Jest to ekologiczny i efektywny kosztowo wypełniacz do mieszanek gumowych.

PRZĘDZE POLIAMIDOWE

Posiadamy w regularnej ofercie przędze poliamidowe PA6 PA66, o grubościach od 15-200 Dtex, o przeznaczeniu: produkcja rajstop, skarpet, bielizny, wyrobów medycznych, sprzętu outdoor etc. 

STAL WALCOWANA

Jesteśmy w stanie dostaczyć stal walcowaną z Azji, od sprawdzonego, globalnego dostawcy. Stal walcowaną na zimno, oraz na gorąco, o różnych gatunkach (dopasowanych do konkretnych potrzeb i aplikacji).

ŚRUTA SOJOWA GMO I NON GMO

Posiadamy w ofercie śrutę sojową GMO i NON GMO dostarczaną do zakładów produkujących pasze zwierzęce. 

Zarówno 46% jak i 48%. Dostarczana w silotruckach, lub workach typu big-bag (na życzenie).

Wyłącznie dostawy pełnopojazdowe. 

SUROWCE NA ŻYCZENIE

Przez cały czas rozwijamy ofertę surowców produkcyjnych – jeśli poszukujecie alternatywnych dostawców – jesteśmy otwarci, aby znaleźć dla Was optymalne surowce dopasowane do konkrentych aplikacji. 

Aby uzyskać więcej szczegółów prosimy o podsełanie karty specyfikacji technicznej aktualnie wykorzystywanego surowca, wraz z zadeklarowaną ilością rocznego zużycia – na adres optimex@optimex.pl 

F.A.Q.

Kilka odpowiedzi na często zadawane pytania.

Posiadamy szeroką bazę agentów zaklupowych wyspecjalizowanych w surowcach produkcyjnych, którzy eksplorują dla Nas lokalne źródła dostaw w różnych regionach świata. 

Dostarczamy surowce z Chin, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Iranu, Turcji, Grecji, Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Kazahstanu, oraz innych krajów. 

Sam proces zakupowy w przypadku surowców wygląda następująco – > sprowadzamy próbkę, Państwo ją testujecie, następnie sprowadzamy kilkukrotnie małą ilość towaru, aby upewnić się co do powtarzalności jakości . Jesteśmy gwarantem jakości sprzedawanych surowców, w przypadku jakichkolwiek problemów jakościowych bierzemy to na siebie. 

W przypadku regularnej współpracy istnieje taka możliwość – po otrzymaniu przez Państwa firmę pozytywnej akredytacji ze strony firm udzielających kredytów kupieckich – Coface lub Hermes. 

Warunki są każdorazowo ustalane indywidualnie.

Logistyka jest naszą mocną stroną (jednym z głównych filarów naszej działalności).

W przypadku regularnej współpracy istnieje możliwość składowania surowców produkcyjnych u Nas na magazynie (również surowce, wymagające specjalnych warunków przechowywania, jak np. odpady produkcyjne), oraz zapewnienia dedykowanych transportów Just In Time.